• Hroši jsou i na Facebooku!

Na co se zaměřujeme

Skupina Hroši se zaměřuje především na novodobé církevní písně v doprovodu komorního instrumentálního souboru, ve kterém můžete v současné době slyšet dvoje housle, kontrabas, dvě příčné flétny, trumpetu, klavír a kytaru.
Malý orchestřík nehraje na způsob jazzu, jako volnou improvizaci, ale převážně ve stylu klasicko-romantické harmonie podle připravených not, komponovaných přímo pro naši skupinu, třebas i s jazzovými prvky. V našem repertoáru se najde však i polyfonie a skladby starších období.
Vokální složka je v základu zastoupena osmi zpěváky. V našich řadách se však často objevují i další, kteří naši skupinu hojně obohacují. Zatím jsme natočili dvě CD.
Naše produkce je určena ke chvále Boží, radosti našich posluchačů a radosti naší nejčastěji při nejrůznějších církevních příležitostech a charitativních akcích.
Naším hlavním domovem, kde nás jako skupinu nejčastěji uvidíte, je kostel Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze na Vinohradech. Nezpíváme však jenom zde. Úplný výčet, kde jsme mnohdy i opakovaně byli, naleznete pod položkou Nejsme začátečníky.

Pokud máte zájem nás vidět a slyšet osobně, tak Vás srdečně zveme na některou z našich akcí, které naleznete v aktualitách. Naše aktivity jsou veřejné a zdarma.